Первый украинский фестиваль гендерного кино GenderFilmFest стал кульминацией конкурса короткометражек «Ген Рівності». Конкурс этот проходил с 1 июня по 20 октября 2011 года и был инициирован Программой развития ООН в Украине при финансовой поддержке Представительства Европейского Союза в Украине.
Участники конкурса — молодые люди и студенты украинских вузов, сумевшие в рамках конкурса предоставить отснятые короткометражки на рассмотрение жюри. Жюри фестиваля, определившее победителей в разных номинациях, состояло из известных деятелей кино, искусства и спорта: режиссер Виктор Придувалов, музыкант Павел Гудимов, художница Евгения Гапчинская, певица Джамала, спортсмен Денис Силантьев и другие. Для участников конкурса также был организован летний лагерь с
Особой популярностью во время просмотра пользовались видео, созданные с помощью технологии stop motion — участники поддерживали друг друга одобрительными аплодисментами.
Среди обилия аматорского видео на фестивале (под определение «кино-искусство» попадавшего с большими оговорками) можно выделить несколько действительно достойных работ.
«Рівні нерівності» Виктории Дрожчаной
(победитель в номинации «5 хвилин до ґендерної рівності»)
Второе место в номинации «5 хвилин до ґендерної рівності» заняла лента Романа Приходы «НеҐендер», а третье — «Кухня» Антона Журавлева
В целом, не все гендерные проблемы были раскрыты в фильмах кинофорума. Темы равенства полов, домашнего, физического и психологического насилия были, а вот тему транссексуальности, к примеру, никто не затронул.
В номинации «5 хвилин щоб подолати домашнє насильство» победила
В третьей номинации победитель был один (ведь это фактически приз зрительских симпатий) «Слово ранить» Екатерины Кононюк
Также на фестивале отметили лучшего режиссера (Фархада Рабани и др. за ленту «Сильні почуття для сильних чоловіків»), лучшую актрису (Анастасия Пивовар за роль в «Слово ранить»), лучшего актера (Владислав Робский за роль в ленте «Колір не головне»), лучшую идею (фильм «Майстерність не має статі» съемочной группы NONAME_GROUP) и лучший слоган «Б’є — значить б’є. Любить — значить любить» в фильме Анастасии Бабенко «Б’є — значить любить».
Идея гендерного равенства в Украине воплощается очень плохо, в связи с чем, подобные киносмотры более чем актуальны в нашей стране. Правда, масштаб кинособытия GenderFilmFest настолько скромен, что посланный им меседж вряд ли разешит хотя бы одну из гендерных проблем.
Отдельные члены жюри, должные вручать призы победителям, опоздали на церемонию награждения, другие же - поминутно отсутствовали, но в общем на своем скромном, "тусовочном" уровне фестиваль удался. Вручение наград проходило под позывные киностудии ХХ Century Fox - ведущие упорно именовали эту звуковую заставку «барабанной дробью».
Практически каждый фильм оканчивался наляпистой надписью а-ля "мораль сей басни такова...". Но несмотря на то, сколь полезно было бы следовать этим призывам рядовому украинцу, в поле зрения массового зрителя такие фильмы вряд ли попадут. Вот только не знаю, к сожалению или к счастью...
а чому ви не прийняли участь в конкурсі? і не створили такий фільм який змогли б додовитись до кінця?це ж аматорське кіно, це не ще одне шоу, чи блок бачтер, де є вбивства і купа спецефектів... ви вочевидь відноситесь до тих амеб які сидять перед комп’ютером, і яким тільки подавай "хліба і вражень" а за душою нічого - нуль. та ви мабуть поза межами дії інтернету то і ніколи не були ?хто дав вам таке право не поважати чужу працю?тим більше з такою благородною метою...!
Можу сказати лише одне - мені вас шкода!
а мені шкода вас! я пересічний читач даного ресурсу, але такого брєда ще не читав. Мета не завжди виправдовує засоби...я не вмію фільмувати, тому й туди не лізу...і годі давити на совість, кричите про обєктивність, а просите жополизання
Після цього коментаря я відчуваю, що даремно відповіла на викладені вище. Ви тут слиною всіх забризкаєте.
выбирайте выражения...
пане, та не звартайте уваги та не витрачайте власного дорогоцінного часу, чернь з покон віку так спілкується
Згадувати чернь можливо не виправдано...
Але неспроможність сприймати критику й адекватно на неї реагувати в мене викликає сум
пытался посмотреть видео с феста... не смог досмотреть до конца ни один... бедные члены жюри, которым пришлось всё это смотреть
На разі я хочу висловити думку, що нехай у нас і є проблеми в гендерних питаннях і насильства в сім’ї, але принаймні ці люди яких ви в цій статті розкритикували намагаються їх подолати , або навіть розповісти про них свої рідним та близьким, друзям, співробітниками, знімають відео ролики, то хороших і справедливих журналістів у нас справді мало і це теж проблема. І можливо вона не чуть не менша ніж ці що на фестивалі підіймались адже ви замість того щоб написати об’єктивно і донести до громадськості правдиві і об’єктивні новини перекручуєте і критикуєте їхню діяльність. Ви мабуть навіть не спілкувались з жодним і них і не знаєте для чого і якими зусиллями вони створювали ці роботи. Принаймні за те що вони щось, хоча б малесеньку частинку своєї душ приклали до цього дійства, то їм потрібно сказати величезне спасибі.
ви коли сидите, вибачаюсь звичайно, в туалеті, то вас мало хвилює скільки сил, здоровя і часу витратили люди, які будували і обслуговували каналізацію, у вас ніколи не виникало бажання поспілкуватися з ними і обговорити їх сімейні проблеми і прості радості життя, вас цікавить лише результат...так і мене в кіно - цікавить лише результат
Особливу увагу прошу звернути на ваш коментар відносно переможців у номінації «5 хвилин щоб подолати домашнє насильство». Те що ви назвали "техникой изобразительного искусства " називається водною анімацією(це ж звичайно ясно що ви навіть не змогли запитати у гугла як ця техніка називається), це просто якийсь набір слів, який в собі несе ознаку вашої некомпетентності. Відносно тексту. В даній роботі він був відсутній, але були субтитри на англійській мові. Такі речі були в кожному відео ролику, і те як вони виглядали чи дратували вони вас чи ні, і які це помилки ви помітили не повинні стосуватись даної роботи, вони просто ніякого відношення до неї не мають. Якщо ви все ж захотіли дати критику саме титрам які були у всіх і виглядали однаково, то необхідно було це зазначити на загальних умовах тексту, а не коментуючи таким чином цю роботу. Фестиваль був проведений на високому рівні. Очевидно що ви необізнаний журналіст у сфері кінофестивалів і не знаєте і навіть не можете порівняти його на рівні з іншими. Фестиваль був не скромний це точно, я б навіть повідомив би що навіть розкішний: проїзд оплачений, проживання у готелі в центрі місті теж, гарна організація свята, столи і нагороди були на хорошому рівні. Для прикладу можу навести фестиваль "Зніми фільм про проблему що тебе хвилює" який проходив у Житомирі мав набагато скромніший вигляд. Далі "CYCLOP-2011"взагалі не може забезпечити доїзд учасників до Києва. А конкурс "7 мільярдів" який теж проходив під егідою ООН навіть не організовував офіційного нагородження, а визначив переможця в Інтернет мережах. А подивіться на переможців цих конкурсів! Про об’єктивність і якість робіт ви зможете зробити висновки і оцінити рівень фестивалю "GenderFilmFest ".
ви там писали щось про благородну мету, так от, краще б ви теж визначили переможця в інтернеті і не провели офіційного нагородження, а зекономлені гроші віддали б в дитячий будинок чи якусь сільську лікарню, було б більше користі, раз ви такі правильні. Але я так розумію, що навряд би на це пішли, бо яка тоді з того користь меценатам і т.д.
зробіть щось не дороге, а хороше і якісне, тоді й критика буде позитивною
З чого ви як людина яка ПОВИННА бути обізнана назвали аматорські відео кіномистецтвом у лапках?це такий же вид короткометражного кіно як усі інші види фільмів! Якщо у світі є книги, зошити, блокноти, коробки, бумажні стаканчики,серветки - то це не папір?Це абсолютно одне і теж! Тому аматорське відео - це кіно! Те що права і рівності транссексуалів не було затронуті, так це лише тому що ці питання очевидно не були актуальними для тих людей які знімали фільми, можливо тому що наша ментальність українська не настільки розбещена цими питаннями як ,наприклад, Америка.
"аматорське відео - це кіно!"
занадто голосно сказано...відео воно і є відео, не все, що запам'ятовує кіноплівка або мобільний телефон - кіно
а судячи з коментарів - ви незадоволений організатор, який не сприймає критики
а порівняння з папером справді хороше, я його лише підсумую і розширю: стаканчик - це папір, але папір - це не стаканчик, так само кіно - це відео, але відео - це не кіно
Добрий вечір глибоко поважний авторе, який навіть не підписався під своєю неймовірно цікавою статтею! Хочу сказати що ваша мало ваша стаття містить 55% води, а про академічну тошноту я вже мовчу то у ній є ще багато неправди і суб’єктивної думки, що не є хорошою рисою для журналіста. Не знаю що саме вплинуло на такий виклад інформації але я більш ніж переконана що ця подія не залишилась без вашої уваги та вашої участі, можливо як учасника фестивалю, який не отримав відзнаки.
І Вам доброго здоров'я!) По-перше, дуже дякую за таку багатослівну та експресивну реакцію на мою не вельми цікаву статтю з 55% води і високим показником академічної тошноти. Визнаю, що особисто мені Ваші коментарі було читати цікаво, втім, це не значить, що кількість в даному разі виправдала якість. Спробую відповісти. Спершу про "анонімність" статті. Якщо Ви звернете увагу, всі матеріали на сайті викладаються під ніками. Такий порядок. Що стосується необ'єктивності, то тут можна довго сперечатися, але взагалі я сумніваюся, що людина може бути абсолютно об'єктивною. Якщо Ви в це вірите, я взагалі не уявляю, як важко, мабуть, читати будь-що про те, до чого Ви не байдужі. Одразу зазначу, що до фестивалю я жодного відношення не маю, так що підстав для об'єктивності у мене більше ніж у Вас.
Дуже дякую за консультацію щодо паперових виробів, не скажу, що Ви відкрили мені очі, але хай буде, чом би й ні. Короткометражні стрічки це кіномистецтво, але мова не про короткометражки як такі, а про цілком конкретні роботи, якщо вони були аматорські - то це не привід для образ.
Що стосується нерозкритих тем, до Вашого відома, ментальність та розбещення тут ні до чого, у кожній країні народжуються люди з різноманітними відхиленнями. Те, що ви називаєте "розбещенням ментальності" свідчить лише про необізнаність із цим питанням.
Щодо водної анімації - це не техніка зображального мистецтва? Щодо тексту - то у роботі він міг бути чи не бути, я роблю висновок лише з побаченого і почутого. Я намагалася все зафіксувати ретельно. Тож у коментарі про "Біль моєї скрипки..." було написано і про текст, і про зображення, що складає більш-менш цілісне враження.
Фестиваль і справді був розкішний, але я туди прийшла не пожити у готелі чи смачно поїсти, чи послухати, як важко було знімати той чи інший фільм, у мене інша робота та зацікавлення, тож вибачайте, але моє враження таке. В інших виданнях, вочевидь, знайдеться багато більш "компетентних, обізнаних, об'єктивних" журналістів, які догодять Вам улесливим матеріалом, щоб усі були щасливі.
Критику теж треба вміти сприймати, до того ж, відверто кажучи, не настільки злісну і неконструктивну, як Ви собі уявили.