Рецензии пользователя oKiman

  • Нефть
    There Will Be Blood (2007)

    10 марта, 2008, 00:00

І так фільм режисера та сценариста Пола Томаса Андерсона  “There will be blood” (робоча назва «Нафта») після огляду залишає досить сумбурні почуття.

Історія про «self-made millionaire», нафтового магната Даніела Плейнв’ю ( Daniel Day-Lewis) – яскравий приклад , як на зорі капіталізму творився успішний бізнес. Без зайвих сентиментів,  далекоглядно, обачливо, жорстоко і підступно - це стратегія його майбутньої нафтомонополії..Чи принесло це йому щастя? – запитання тривіальне.

Видобуток нафти на початку минулого століття в США показаний дуже детально, цікаво і майже документально. Це створює загальний фон картини.

Це історія про любов до ближніх , жадобу до грошей та віру в бога. Ці біблейскі поняття лежать на поверхні. Вже з перших хвилин зустрічі з Плейнв’ю зароджуються сумніви в щирості його намірів. Він бачить в людях тільки зло, він ненавидить конкурентів і можливо тому бачить їх наскрізь.

Сюжет розвивається досить повільно і невигадливо. Для створення позитивного іміджу в очах потенційних інвесторів,  нафтовиик Плейнв’ю всиновляє дитину  загинутого робітника, він взнає про нерозроблене родовище нафти біля Літл Бостона і далекоглядно скупає навкруги у фермерів всі землі. Конфлікт між ним та місцевим священником Елаєм Сандей ( Paul Dano), якому Плейнвл’ю наобіцяв золоті гори на  допомогу церкві,  назріває.

Весь фільм сфокусований на Даніелі Плейнв’ю. Безперечно призначення на роль Плейнв’ю Даніеля Дей-Л’юіса було не випадкове. Він - яскрава харизматична особистість. Злий, жорстокий, підступний Плейнв’ю - його типаж. І він зіграв його блискуче і натурально. (Дуже подібний, правда,  на його роль в “The Gangs of  New York”).

Покірливий святоша Елай Сандей теж далеко не безгрішний. Ексцентричний проповідник з манією величності , з жадобою до грошей пізнається в ньому відразу. Плейнв’ю ледь не падає зі стільця , коли Елай просить в нього за землю «десять тисяч...ніби для церкви». Ключові моменти:  відпущення гріхів та хрещення в церкві Елая , Плейнвл’ю сприймає , як проформу і жарт. В кінці фільма вже Плейнв’ю цинічно примушує Елая голосно зріктися бога та підтвердити що він є фальшивим священником.  “I am the revelation for you!” « Я - відкриття для тебе!» каже він Елаю. Прагнення Даніеля володіти всім самому , знищивши всіх конкурентів, стає стіною , яка відгороджує його від людей. Він проклинає свого сина і залишається самотнім зі своїм непотрібним багатством.

Щиро кажучи, протриматися дві з половиною години! під психоделію з фільму Стенлі Кубрика “Shining” ...не просто. Ми ще раз впевнилися,  що гроші це – зло! Що щастя - не тільки в бабках, що релігія і церква - корумповані, а віра в бога щира і свята. Але чи не знали ми про це раніше? Пол Томас Андерсон – можливо великий мораліст, але його історія передбачувана і прямолінійна, як дороги в Тeхасі. Так, в фільмі є насилля, вбивста і зрадництво, але цього не достатньо.
Непомірно розтягнутий фільм, передбачуваність, брак позитивного героя та драматичних поворотів сюжета роблять переглад нудним. Хоча Оскара за кращу чоловічу  роль у фільмі «Нафта» Дей-Л’юіс з другої спроби  таки отримав по заслугам.

Расскажите друзьям

Комментарии (0)

Чтобы оставить отзыв необходимо войти на сайт.